W lipcu Getin Noble Bank rozpoczął współpracę z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości, działającymi przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. – Celem wspólnych działań jest wspieranie przedsiębiorczych studentów i absolwentów jednej z najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce – mówi Aleksandra Penza, koordynator działań ze strony Getin Noble Banku. AIP oferuje studentom i absolwentom wsparcie merytoryczne przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej, pozwalając im m.in. przetestować swój pomysł na biznes przy maksymalnym ograniczeniu kosztów oraz ryzyka.
– Getin Noble Bank tworzą ludzie, którzy potrafią pracować w zespole, działają z pasją, dzielą się swoją energią i pomysłami na rozwój biznesu. W naszym odczuciu podobnymi cechami odznaczają się nowe projekty biznesowe działające w ramach AIP: stąd pomysł na wsparcie idei budowania polskiej przedsiębiorczości – mówi Aleksandra Penza. – Liczymy też, że wśród osób zrzeszonych w AIP znajdą się ambitni kandydaci zainteresowani podjęciem pracy w naszym Banku, jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się instytucji finansowych – dodaje.
O Banku
Getin Noble Bank jest dziś drugim pod względem aktywów największym bankiem z większościowym polskim kapitałem i trzecią największą pod względem przychodów ze sprzedaży (po PKO BP i PZU) polską instytucją finansową na rynku.
Historia Banku sięga 2004 roku. Wtedy to, w wyniku przekształcenia należącego do Getin Holding Górnośląskiego Banku Gospodarczego powstał Getin Bank. W grudniu tego samego roku Getin Bank przejął Bank Przemysłowy w Łodzi. Rok później zakończona została transakcja zakupu Wschodniego Banku Cukrownictwa przez Getin Holding. W marcu 2006 oddziały Wschodniego Banku Cukrownictwa zostały włączone do sieci sprzedaży Getin Banku, natomiast licencja bankowa oraz kapitały spółki posłużyły jako podstawa do stworzenia Noble Banku, pierwszej instytucji finansowej w Polsce od początku dedykowanej usługom Private Banking.
W 2009 roku została podjęta strategiczna decyzja o fuzji dwóch banków należących do grupy kapitałowej kontrolowanej przez Leszka Czarneckiego. Zgodnie z filozofią grupy, celem fuzji było m.in. ograniczenie kosztów finansowania obu banków oraz pełniejsze wykorzystanie dostępnych zasobów. Za kluczową należy na pewno uznać podjętą w owym czasie decyzję o zachowaniu odrębności obu bardzo rozpoznawalnych marek oraz struktur: Getin Banku i Noble Banku. Powstały w styczniu 2010 roku Getin Noble Bank od razu znalazł się w gronie dziesięciu największych banków w Polsce.
1 czerwca 2012 roku nastąpiło prawne połączenie Get Bank S.A. oraz Getin Noble Bank S.A. Powstały w wyniku fuzji Bank kontynuuje działalność pod nazwą Getin Noble Bank S.A. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Słowa kluczowe: Getin Holding, Getin Noble Bank, noble bank, pasja, pomysł, praca w zespole, współpraca