Niewiele świeżo upieczonych mam i ojców potrafi sobie z tym poradzić. O czym mowa? O właściwym ułożeniu dziecka do odbicia. Dlaczego pozbywanie się połkniętego przez maluszka powietrza jest takie istotne? I jak właściwie układać dziecko do odbicia? Poznaj rady ekspertów.
Ważna sprawa
Jesteś mamą noworodka lub niemowlęcia? Wiele słyszałaś o konieczności właściwego ułożenia maluszka do odbicia, ale ciągle zastanawiasz się, dlaczego to jest tak istotne? Już wyjaśniamy.
Powodów jest sporo. Pozbycie się z małego żołądka powietrza połkniętego w trakcie posiłku jest ważne dla komfortu, zdrowia i bezpieczeństwa Twojej pociechy. Bóle brzuszka, kolki, płacz, nerwowość, a nawet ryzyko zakrztuszenia- oto możliwe konsekwencje braku odbicia.
Problem dotyczy wszystkich niemowląt, a zwłaszcza tych, które jedzą łapczywie. Tak więc im większym łasuchem jest Twoje dziecko, tym więcej połyka powietrza w czasie karmienia i tym większa jest konieczność ułożenia dziecka do odbicia. Pozostaje tylko jedno pytanie- jak to zrobić?
Jak ułożyć do odbicia
Sposobów ułożenia dziecka do odbicia jest sporo, ale najpopularniejszym, najbardziej praktycznym i skutecznym jest ułożenie noworodka na ramieniu rodzica. Co to oznacza w praktyce? I jak to powinno wyglądać?
Ułóż maluszka tak, aby jego rączki leżały na Twoich plecach. Jedną ręką przytrzymuj szkraba, podpierając jego pupę. Drugą ręką podtrzymuj główkę dzieciątka i bok ramienia. Kontroluj sytuację i nie pozwól, aby tułów i głowa odchylały się.
Czasem zdarza się i tak, że podczas przytrzymywania do odbicia, maluszkowi się uleje. Dlatego warto zaopatrzyć się w specjalny, superchłonny i nieprzemakający naramiennik do odbijania Mum 2 Mum ze sklepu www.babymama.pl Czym naramiennik Mum 2 Mum różni się od innych dostępnych na rynku? Niezawodnością. Materiał, z którego jest wykonany, pozwala mu wchłonąć nawet ćwierć szklanki płynów (dzięki czemu skutecznie chroni delikatną skórę twarzy dziecka przed kontaktem ze śliną czy resztkami jedzenia) i- co bardzo istotne- wszystkie płyny zatrzymuje wewnątrz i nie przemaka.
Jeśli się nie odbije
Czasem tak się zdarza, że mimo najlepszych chęci oraz właściwego ułożenia malucha, dziecku się nie odbije. Co wówczas robić? Po kilku minutach noszenia odłóż dziecko do łóżeczka, ale- uwaga!- nie kładź maluszka na pleckach. Pozycja na wznak niesie ze sobą ryzyko zakrztuszenia się cofającym się pokarmem. Lepiej, bezpieczniej i pewniej będzie, jeśli ułożysz pociechę na boku.
Więcej informacji o nieprzemakalnym, superchłonnym naramienniku Mum 2 Mum rodzice znajdą na www.babymama.pl
Słowa kluczowe: dziecko, Naramiennik, neimowlęcie, noworodek, Ważna sprawa