Dobrze zaprojektowana mała łazienka powinna być funkcjonalna i uporządkowana. Najchętniej umieścilibyśmy w niej zarówno kabinę prysznicową, jak i wannę. Niestety ze względu na niewielki metraż, montaż obu tych elementów w jednym pomieszczeniu jest czasami niełatwy. Instalując parawan nawannowy marki Sanplast SA możemy łatwo ominąć ten problem i cieszyć się zarówno szybkim, orzeźwiającym prysznicem, jak i długim relaksem w wannie.
To doskonałe, funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie idealnie nadaje się dla niewielkich pomieszczeń. Parawan nawannowy to kompromis, który pozwala na zaspokojenie potrzeb zwolenników kąpieli w wannie, jak i pod prysznicem. Zwolennicy tego typu rozwiązań mogą wybierać spośród parawanów marki Sanplast SA: jednoczęściowych lub też złożonym z kilku elementów.
Szkło hartowane kontra polistyren
Szkło hartowane to najlepszy surowiec do wykorzystania wypełnienia w ścianach kabin prysznicowych i nawannowych. Szkło wykorzystywane do produkcji parawanów nawannowych marki Sanplast SA ma grubość 4–6 mm, jest bezpieczne w użytkowaniu. Dodatkowo, kabiny nawannowe serii Aspira, Free Line oraz Prestige, dostępne są ze szkłem z modyfikacją jego powierzchni Glass Protect, zabezpieczającą przed osadzaniem się kamienia, a także tworzeniem smug. Gamę parawanów nawannowych tworzą produkty reprezentujące 5 serii: Classic (DTr-c-W), TX (D2-W/TX5, SS0-W/TX5), Aspira (KWAL(P)/ASP, KN-W3/ASP, PW3/ASP), Free Line (PW1/FREE, PW2/FREE) a także Prestige (KW/PRIII).
Kabiny wykonane z polistyrenu są lekkie. Ich niekwestiowaną zaletą jest cena. Zwolennicy parawanów nawannowych z wypełnieniem z polistyrenu mogą wybierać spośród produktów serii Classic (KW-2-c, KW-3-c, DTr-c-W) oraz Aspira (PW3/ASP, KWS/ASP, KWA/ASP).
Jaki parawan nawannowy?
Oferta parawanów nawannowych firmy Sanplast jest bardzo szeroka. Dostępne parawany nawannowe mają od 70 do 180 cm szerokości. Polski producent zapewnił możliwość doboru parawanu zarówno do wanien prostokątnych jak i symetrycznych oraz asymetrycznych. Różne konstrukcje produktów zapewniają wybór całkowitego zabudowania wanny – kabiną nawannową lub drzwiami nawannowymi wnękowymi lub zastosowania parawanu składanego na ścianę. Możemy wybrać parawan nawannowy jednoczęściowy np. KW/PRIII czy też PW1/FREE, produkt kilkuelementowy składany harmonijkowo (KW-3-c) czy też przesuwny (np. D2-W/TX5, KWS/ASP, KWA/ASP). Dostosowując produkt do potrzeb każdej łazienki możemy wybrać wersję prawą lub lewą w zależności od strony, z której będzie montowany. W ofercie Sanplast dostępne są również rozwiązania uniwersalne. W przypadku wyboru kabiny nawannowej pamiętajmy, aby zapewniła ona pełną swobodę wchodzenia do i wychodzenia z wanny.
„Instalacja parawanu na wannie nie jest trudna, polega przede wszystkim na zamocowaniu do ściany profili lub zawiasów, instalacji ścianek lub drzwi oraz odpowiednim wypoziomowaniu produktu. Precyzyjne wykonanie montażu uchroni nas przed ewentualnymi niechcianymi skutkami takimi jak nieszczelność, uszkodzenia czy też trudności w otwieraniu i zamykaniu. Dlatego też tak istotne jest postępowanie dokładnie z instrukcją i zaleceniami producenta.” – podkreśla Robert Rachowski Product Manager Sanplast SA.
Parawany nawannowe marki Sanplast wykonano ze szczególną dbałością o formę i detale. Ich zróżnicowane wzornictwo pomoże dopasować produkt do każdej aranżacji łazienki.
Słowa kluczowe: Funkcjonalna łazienka, Instalacja parawanu, Łazienka, Parawan nawannowy, sanplast